Strona główna
Serdecznie witamy na stronie internetowej
Gimnazjum Publicznego
im. Ojca Świętego Jana Pawła II
w Bogutach-Piankach
Nasi uczniowie to młodzież z terenu Gminy Boguty-Pianki. Chętnie przyjmujemy także uczniów z innego rejonu. W wypełnianiu swych zadań współpracujemy z rodzicami uczniów. Swoją pracą i doświadczeniem służymy środowisku lokalnemu. Chcemy budować twórczą szkołę, w której wszyscy czujemy się bezpiecznie i potrafimy się porozumiewać. Korzystamy z najlepszych doświadczeń, tworząc własny model szkoły. Opierając się na wartościach uniwersalnych, szanując człowieka i tradycje, inspirujemy do samorealizacji i rozwoju. Wyróżnia nas chęć ciągłego doskonalenia się, niepokój twórczy i radość życia.
Jesteśmy szkołą:
Nowoczesną, przyjazną - dobrze przygotowującą absolwentów do dalszej edukacji i samodzielnego funkcjonowania w otaczającym świecie, nastawionych na osiąganie sukcesów. Ukierunkowaną na ucznia, umożliwiającą mu wszechstronny i harmonijny rozwój osobowości zgodnie z potrzebami wieku rozwojowego i potrzebami środowiska, uwzględniającą wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim uczniom.
Korzystającą z najnowszych zdobyczy technik informacyjnej i informatycznej rozwijającą zainteresowania i zdolności każdego ucznia.
Zatrudniającą wysoko wykwalifikowaną, zaangażowaną i odpowiedzialną kadrę pedagogiczną, stosującą nowoczesne metody nauczania i wychowania.
Wspierającą rodziców w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych dziecka, prowadzącą partnerską współpracę z nimi w tworzeniu dobrej szkoły.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
To co jest potrzebne światu w czasach złości i nieporozumień, to miłość. Strumienie miłości i uśmiechów dla seniorów z gminy Boguty-Pianki popłynęły ze sceny Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II. 8 lutego 2018 roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadka, który ze względu na ferie zimowe został przełożony na tłusty czwartek.
Licznie przybyłych na tę uroczystość powitała dyrektor Hanna Szymańska podkreślając niezastąpioną rolę dziadków w życiu rodziny. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej przed tak ważną publicznością. Najmłodsi swoim niepowtarzalnym wdziękiem niejednej babci wycisnęli łzę wzruszenia. Nie mniej udany występ zaprezentowali uczniowie klasy II tańcząc układ ze wstążką w rytm melodii z „Jeziora łabędziego” oraz wykonując taniec ludowy do piosenki „Malowany wózek”, który zatańczyli w pięknych strojach. Burzę oklasków wywołał energetyczny układ taneczny do piosenki „ Despacito” w wykonaniu uczennic z klasy V i VI. Uroczystość uświetnił swoim występem chór szkolny, który rozkołysał salę wiązanką piosenek ludowych. Na zakończenie zespół „Mali Żurawiacy” działający w naszej szkole od września podbił serca wszystkich brawurowo wykonanym krakowiakiem. Był to udany debiut małych tancerzy.
Brawom nie było końca. Wszyscy Dziadkowie z dumą patrzyli na występy wnucząt, które włożyły wiele wysiłku w przygotowanie swoich występów aby wyrazić jak najlepiej miłość, szacunek i wdzięczność. W imieniu zebranych organizatorom tego święta podziękowała babcia – Pani Bożena Boćkowska, która specjalnie na tę okazję napisała wiersz pt. „Wdzięczni”. Na zakończenie miłego i pełnego emocji spotkania szczęśliwi Dziadkowie otrzymali od wnuków własnoręcznie wykonane upominki.
LEKCJA PROFILAKTYKI...W INNYM WYDANIU...
33 SPOTKANIA KOLĘDNICZE W GOKiS
Jak co roku 6 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbywają się występy zespołów kultywujących tradycję kolędowania, wystawiania "Herodów" i Szopki. W tym roku naszą szkołę reprezentował chór szkolny pod opieką Pani Izabeli Boguckiej śpiewając przepiękne pastorałki z góralską nutą. Jak co roku sala po brzegi wypełnia się publicznością.
Więcej czytaj TUTAJ
WIGILIA SZKOLNA
21 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i goście spotkali się w pięknie udekorowanej hali sportowej aby wspólnie śpiewać kolędy i złożyć sobie świąteczne życzenia. W podniosły i radosny, nastrój wprowadził wszystkich występ przygotowany pod kierownictwem pani Doroty Kierskiej. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przypomnieli w nim historię i znaczenie wielu bożonarodzeniowych tradycji oraz przytoczyli fragmenty Pisma Świętego traktujące o narodzeniu Jezusa. Szkolny chór uświetnił program śpiewając tradycyjne kolędy i mniej znane pastorałki. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Każdy otrzymał również słodki upominek. Wzruszeniom, życzeniom i serdecznym rozmowom nie było końca...
ANDRZEJKI!
WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU
7 grudnia 2017 roku 47 uczniów klasy VII oraz II i III gimnazjum uczestniczyło w wycieczce do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Obejrzeli tam operetkę Johanna Straussa „Zemsta nietoperza”.
„Zemsta nietoperza” uznana została za jedną z najsłynniejszych wiedeńskich operetek. Skomponowana w rekordowo szybkim czasie, bo w ciągu sześciu tygodni, po premierowym wystawieniu na scenie Theater an der Wien zdobyła wszechświatową sławę.
Dzieło „króla walca” swoją popularność zawdzięcza nie tylko porywającej muzyce, która trafia prosto do serca słuchaczy, ale także dowcipnym dialogom przetłumaczonym przez genialnego Juliana Tuwima.
Akcja operetki została osadzona w XIX-wiecznym podwiedeńskim kurorcie. Wzięty finansista, skazany przez sąd na karę więzienia – Gabriel von Eisenstein, postanawia ostatni dzień swojej wolności spędzić na balu wydanym przez księcia Orłowskiego. Zarówno on, jak i jego żona Rozalinda oraz ich pokojówka Adela zostają wciągnięci w intrygę misternie zaplanowaną przez doktora Falka – przyjaciela Eisensteina. Impreza jest w istocie pretekstem do ośmieszenia Eisensteinia, który rok wcześniej podczas zabawy karnawałowej porzucił Falka w centrum Wiednia, zmuszając go do powrotu do domu w stroju nietoperza…
Spektakl trwał 3 godziny, w tym 2 przerwy po 25 minut. Po uczcie duchowej udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wycieczkę zorganizowała Anna Puciło – nauczyciel języka polskiego.CYRK "SZOK" W NASZEJ SZKOLE!
25 listopada 2017r. gościł w naszej szkole cyrk! Dla uczniów było mnóstwo atrakcji, mieli możliwość zobaczyć żonglerkę, akrobacje, iluzję... Szczęśliwcy byli nie tylko widzami ale i również uczestnikami pokazów. Jednak niezaprzeczalnie największą niespodzianką był ogromny wąż, którego każdy mógł dotknąć. Był to bardzo mile spedzony czas. Publiczność bawiła się wyśmienicie!
Od ponad 15 lat cyrk "SZOK" zajmuje się organizowaniem przedstawień cyrkowych dla dzieci i dorosłych. Nie jest tradycyjnym cyrkiem, który przyjeżdża do miasta, rozkłada namiot i zaprasza do siebie. To on przyjedzie we wskazane miejsce... Występuje w domach kultury, szkołach, przedszkolach, na festynach, piknikach rodzinnych i innych imprezach okolicznościowych. Wszędzie tam gdzie ludzie pragną dobrej zabawy i mnóstwa uśmiechu na twarzach swoich pociech. Artyści występujący w zespole cyrkowym są absolwentami szkół cyrkowych, laureatami wielu festiwali cyrkowych. Cyrk jest dla nich spełnieniem życiowych marzeń, pasją oraz sztuką.
ZAPRASZAMY ZA ROK! ;)) GALERIA ZDJĘĆ
KOŁO CZYTELNICZE W DZIAŁANIU...
Koło Czytelnicze działające w naszej szkole od 4 lat skupia uczniów-pasjonatów czytania, którzy chętnie dzielą się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami po przeczytaniu książek, a szczególnie bestsellerów dla młodzieży. Uczniowie, wspólnie z opiekunem grupy Stanisławą Zakrzewską omawiając przeczytane książki zwracają uwagę na wartości z nich płynące, odkrywanie zachowań ludzkich, powielanie lub unikanie błędów bohaterów książkowych. W ubiegłym tygodniu biblioteka szkolna zakupiła 23 pozycje z literatury młodzieżowej. W pierwszej kolejności przeczytali je członkowie koła.
Wolontariusze Koła Czytelniczego systematycznie swoją pasją - miłością do książek zarażają młodszych kolegów i koleżanki z klas trzecich szkoły podstawowej, czytając im bajki, baśnie opowiadania.
Książki warto czytać , bo są skarbnicą wiedzy, kształtują nasze postawy , wyobraźnię, a także uczą, bawią i umilają nam czas.Radość z zakupu nowych książek do biblioteki pokazują zdjęcia.
KONKURS RECYTATORSKI W OSTROWI MAZOWIEKIEJ
Gratulacje dla Kingi i Jakuba!
OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
W piątek, 10 listopada, na dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia na pamiątkę przypadającej w tym roku 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jakie są najważniejsze symbole narodowe? Czym jest dla nas Polska? O czym uczymy się w książkach, a o czym z naszej historii trzeba pamiętać?
Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali przygotowane indywidualnie przez klasy pieśni patriotyczne. Większość społeczności uczciła ten dzień ubierając się w kolory barw narodowych.
Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkim, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. To wyjątkowe i najważniejsze dla nas święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków oraz pradziadków walczących o wolność.