Wizyt:
Dzisiaj: 3Wszystkich: 113875

ZAGRAJMY O SUKCES

O szkole » Realizowane projekty » ZAGRAJMY O SUKCES

Projekt "Zagrajmy o sukces"

Program "Wyrównywania szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w latach 2010-2012".
Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Odbiorcami projektu są uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu Województwa Mazowieckiego. Zostali oni objęci systemem zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych podnoszących kompetencje kluczowe. Są to dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w zakresie m.in. nauk przyrodniczo-matematycznych, przedsiębiorczości, języków obcych i zajęć informatyczno-telekomunikacyjnych, służące wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia. Zadaniem tych zajęć jest pomoc uczniom wykazującym problemy w nauce lub zagrożonych przedwczesnym wypadnięciem z systemu oświaty. Dodatkowo młodzież została objęta doradztwem edukacyjno-zawodowym w zakresie możliwości wyboru dalszej ścieżki kształcenia w kontekście uwarunkowań lokalnego i regionalnego rynku pracy.
Celem ogólnym projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjów z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe. Natomiast cele szczegółowe to m.in.:

- rozszerzenie oferty gimnazjów o dodatkowe zajęcia pozalekcyjne służące wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych i rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów szkół gimnazjalnych;
- przeciwdziałanie zjawiskom przemocy i agresji poprzez uatrakcyjnienie pozalekcyjnej oferty edukacyjno-wychowawczej gimnazjów;
- wsparcie pedagogiczno-psychologiczne dla uczniów z trudnościami w nauce;
- kształtowanie umiejętności właściwego spędzania wolnego czasu.

Uczniowie, wyłonieni do udziału w projekcie są zobligowani do uczestnictwa w bloku zajęć pozalekcyjnych, który obejuje 30 godzin w miesiącu i składa się z :
- 6 godzin zajęć ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne);
- 4,5 godziny zajęć z przedmiotów przyrodniczo- matematycznych;
- 6 godzin zajęć z języków obcych;
- 4,5 godziny zajęć z zakresu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego;
- 9 godzin zajęć sportowo-wychowawczych.

Każdy uczeń uczestniczący w Projekcie jest zobowiązany do udziału we wszystkich typach zajęć.